Haberler

Rize Dernekler Federasyonunun (RİDEF) Düzenlemiş Olduğu Geleneksel İftar Programı

Rize Dernekler Federasyonunun (RİDEF) düzenlemiş olduğu Geleneksel İftar Programı misafirlerimizin yoğun katılımıyla Üsküdar Belediyesi Mavi Salonda gerçekleştirildi. Ridef Genel başkanı Recep ALBAYRAK’ın cenazesinden dolayı katılamadığı programa Başkan Vekili Hasan Başça Başkanlığında gerçekleştirildi. Program Kuran-ı Kerim Telaveti ile başladı.Ridef adına konuşmalarını Onursal Başkan Celal Erdoğan gerçekleştirdi.

Programa AK Parti Genel Başkan Yrd Hayati Yazıcı ve Erkan Kandemir, MHP Genel Başkan Yrd Celal Adan, AK Parti İstanbul MV Osman Boyraz, Kocaeli MV Mehmet Akif Yılmaz, Eski MV Bozkurt Yaşar Öztürk, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, önceki dönem AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, önceki dönem AK Parti Yalova il başkanı Yusuf Ziya Öztabak, MHP Rize İL Başkanı İhsan Alkan, önceki dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Adalet Hakimi Muammer Yurtsever, Mef Üniversitesi Rektörü Muhammet Şahin, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Üsküdar Müftüsü Ali Çakmak, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yrd. İrfan Zeki Er, Rizeli sanatçılarımız Hülya Polat ve Herem, Murat Köse, Ridef yönetim kurulu, dernek başkanlarımız, derneklerimizin üyeleri ve değerli basın mensubumuzun katılımlarıyla gerçekleştirdik.

Katılımlarından dolayı Sayın Protokole, Dernek Başkanlarımıza, Derneklerimizin Yönetimine, basınımıza ve iftara katılan hemşerilerimize 
katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin.

Cumhur

fiogf49gjkf0d

Cumhur'un Reisine Rizeli Hemşerilerinden Dev Destek

RİZE DERNEKLER FEDERASYONU'nun Organize ettiği Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katılacağı Rizeliler Buluşuyor programı 3 Mayıs Pazar günü İstanbul'un en büyük kapalı spor salonu olan Sinan Erdem'de gerçekleştirilecek.

CUMHURBAŞKANINA BÜYÜK DESTEK

Dik duruşu ve kararlı yürüyüşü nedeni ile yurt içi ve yurt dışındaki şer odakları tarafından hedef haline gelen ve yalnızlaştırılmaya çalışılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN için hemşerileri rekor bir katılımda destek programı organize ediyor.

"Sesine Ses Olmaya, Gücüne Güç Katmaya Geliyoruz" sloganı ile RİDEF tarafından organize edilen Rizeliler Buluşması programı, kendisi de Rizeli olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayız mesajı içermesi bekleniyor.

RİZELİLERDEN YOĞUN KATILIM

3 Mayıs Pazar günü saat 12.30'da başlayacak olan program için günlerdir çalışma yapan RİDEF ve RİDEF'e bağlı dernekler 15 bin kişilik Sinan Erdem spor salonuna 30 bin Rizelinin katılarak, katılım rekoru kıracaklarını belirttiler.


Bursa, Adapazarı, İzmit, İzmir, Tekirdağ, Ankara ve Rize'den program için yola çıkacak olan otobüslerin yanı sıra Almanya, Hollanda, Fransa ve Belçika'da yaşayan Rizeliler de 3 Mayıs'ta salondaki yerlerini alacaklar.

PROGRAM ÖNCESİNDE COŞKU VAR

Pazar günü saat 13.30'da programda konuşma yapması beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı öncesi 7 bölgenin halk oyunlarından oluşan Anadolu Koreografisi, Atma türkü atışması ve Rize türkülerinden oluşan müzik dinletisi sunulacak. Tulum ve kemençe eşliğinde sunulacak olan Rize belgeseli ile Cumhurbaşkanının katılımı öncesinde salonda coşku tavan yapacak.

CELAL ERDOĞAN: RİZE HER ZAMAN REİSİNE SAHİP ÇIKMIŞTIR

Program ile ilgili bilgi veren RİDEF Genel Başkanı Celal Erdoğan, "Dünya liderimiz, hemşerimiz, gururumuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sinan Erdem'de yapacağımız buluşma programının tek bir amacı vardır.

Amacımız Dünyadaki şer güçlerin Ümmetin umudu olduğu için yalnızlaştırmaya çalıştığı Yeni Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hemşerileri olarak yanında olduğumuzu haykırmaktır. Bu tarihi sorumluluk buluşmasında bütün Rizelileri ve Rize sevdalılarını 3 Mayıs Pazar günü Sinan Erdem'e bekliyoruz" dedi.


 


Paylaş


Paylaş