RİDEF Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

RİDEF Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Yönetim Kurulu toplantısı Reis Döner sahibi ve Udofed Uluslararası Dönerciler Federasyonu Başkanı hemşerimiz Mehmet MERCAN’ın evsahipliğinde Sancaktepe’de yapıldı.

RİDEF Genel Başkanı Hasan BAŞÇA, konuşmasına Reis Dönerin sahibi Mehmet MERCAN’a evsahipliği için teşekkür ederek başladı. Genel Başkan BAŞÇA konuşmasına “RİDEF’e Üye derneklere ziyaret kaldığı yerden devam edecek ve ve tüm dernekler iki ay içerisinde ziyaret edilmesi planlanmaktadır” dedi.

Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı (RİDEVA) öncülüğünde ve Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) birlikteliğinde yapılacak öğrenci bursları için Burs Komisyonu verilecek bursun standartları belirleyip bilgilendirmeler RİDEVA ve RİDEF web sayfalarında yayınlandı. 

Genç RİDEF Başkanı Resul Muhterem Baltacı 2021-2024 dönemi için Başkanlığa seçilmiş olup tüm derneklerden gençleri Genç RİDEF’e yönlendirmelerini istedi. Genç RİDEF ilk toplantısı 09.Ekim.2021 tarihinde yapılacaktır. 

RİDEF Kadın Kolları Başkanı Ayşe MORGÜL’de tüm başkanlardan yönetimdeki bayanları aktive ederek RİDEF’in derneklerle beraber yapacağı etkinliklere etkin katılım yapmasını istedi. 

Birlik ve beraberliği daha da iyi tesis etmek üzere ve yardımlaşmayı artırmak için hemşerilerimizin sağlık sorunlarına bir nebze katkı sunmak amacıyla Harun KOPUZ başkanlığında RİDEF Sağlık Komisyonu oluşturuldu. Komisyon üyeliklerine Ali AK, Mustafa İSLAMOĞLU, Esma ZORER, Ahmet ALBAYRAK ve Celalettin MAMATİ seçilmiştir.

Yenikapı’da CRAFTİSTANBUL El Sanatları Fuarına katılım sağlayan Çayeli Kuzeyin Kadınları Dayanışma Derneği (KKDD) Dernek Başkanı Yıldız GENÇ ve Zeynep KOLCUOĞLU yönetim kurulu toplantımıza katıldılar. El yapımı ‘Paçika’ ve ‘Uşakopo’ isimli bez bebeklerin tanıtımını yapıp Pazar gününe kadar açık olacak CRAFTİSTANBUL El Sanatları Fuarında PAÇİKA BEBEK standına RİDEF yönetimi davet ettiler.

Toplantının sonunda RİDEF Genel Başkanı Hasan BAŞÇA Reis Döner sahibi ve Udofed Uluslararası Dönerciler Federasyonu Genel Başkanı hemşerimiz Mehmet MERCAN’a RİDEF ürünü kitapları hediye etti.

 


Paylaş


Paylaş