5.Rize Tanıtım Günleri sona erdi

RİDEF tarafından organize edilen, 5.Rize Tanıtım Günleri muhteşem bir finalle sona erdi.
24.10.2010

“Çayın Başkentinden Avrupa Kültür Başkentine” sloganı ile yola çıkan Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF), Geleneksel olarak hazırladığı Rize Tanıtım Günleri’nin 5’incisi sevgi kardeşlik ve birliktelik mesajlarıyla sona erdi.

Son gece etkinlikleri İstiklal Caddesi Galatasaray Lisesi önünden Taksim’e kadar süren ve tulum, kemençe eşliğinde yapılan sevgi yürüyüşü ile başladı. İstiklal Caddesi boyunca yapılan yürüyüşü İstanbullular ve turistler ilgi ile izledi.

İstanbul’un tarihsel kültür ve eğlence merkezi Taksim’de gerçekleştirilen etkinliklerin finalinde Cengiz Kurtoğlu, Ayhan Alptekin ve Abidin Yerebakan’ın yaptıkları düet muhteşemdi.

14 gün süren ve en ufak bir tatsızlık olmadan tamamlanan etkinlikler hakkında bir açıklama yapan RİDEF Başkanı Ahmet Yurtman ve 5. Rize Tanıtım Günleri Organizasyon Tanıtım Başkanı Recep Albayrak “Zaman zaman yağmura ve soğuk havaya karşın etkinliğe büyük ilgi vardı. Biz ilimizi tanıtım amacı ile yola çıktık. Dünya’nın gözbebeği Taksim’de gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde bize destek olan ve etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki mücadelemiz daha güzele birlik ve beraberlik içinde ulaşma yolunda olacaktır” dediler.

 


Paylaş


Paylaş